Ефективність комплексних добрив на озимому ріпаку

2018-08-30 05:45:44

Однією з головних умов вирощування ріпаку за інтенсивною технологією є науково обґрунтована система удобрення. Забезпечення поживними речовинами – визначальний чинник доброго розвитку рослин і їх продуктивності. Ця культура потребує більшої кількості добрив, ніж озимі зернові. З одиницею врожаю насіння та соломи ріпак виносить із ґрунту більше, ніж озима пшениця: азоту – на 62%, калію – на 66%, фосфору – на 100%.

Для підвищення врожайності ріпаку озимого в інтенсивних технологіях важливе значення має застосування комплексних мінеральних добрив (тукосуміші). Комплексні добрива дають змогу краще забезпечити потребу рослин в елементах живлення. При цьому, за розрахунками, на доставку, зберігання та внесення в ґрунт комплексних добрив потрібно на 10–11% менше виробничих затрат порівняно з однокомпонентними. Однією з важливих переваг цих добрив є те, що їх можна рівномірно вносити в ґрунт.

Азот, фосфор, калій, сірка та інші елементи живлення мають поступати в ґрунт із добривами в певних співвідношеннях. Тільки в такому разі від добрив слід очікувати максимальної ефективності. За дією на врожай тукосуміші не поступаються однокомпонентним добривам. Застосування їх під ріпак озимий виправдане і економічно вигідне.

  • Agroov.com
  • Международный агропортал
    • info@mail.agroov.com